Letní školy KTS 2018

Na aktuální letní období nabízíme následující letní školy určené zejména pro žáky středních škol. Letní školy jsou pro účastníky ZDARMA. Na letní školu je nutné se přihlásit pomocí fomuláře uvedeného u jednotlivé letní školy.


Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti

Vyučující: Mgr. Antonín Přibyl

Maximální kapacita: 20 účastníků

Termín konání: 6. -  10. srpna 2018, vždy od 8:00 do 12:00

Anotace:  V první lekci probereme základní pojmy počítačových sítí, podíváme se na rodinu protokolů TCP/IP. V praktické části si vyzkoušíme zhotovení UTP patch kabelu. V další části hodiny si ukážeme, jak připojit síť na internet, povíme si o překladu adres (NAT) a bezdrátových sítích. Druhá lekce bude zaměřená na Windows Server. Nainstalujeme službu Active Directory, zprovozníme doménový řadič, souborový server, službu DNS a DHCP. Třetí lekce bude zaměřená na linux. Nainstalujeme si linuxovou distribuci CentOS a podobně jako v případě Windows serveru zprovozníme souborový server, DNS a DHCP. Vyzkoušíme si také z linuxu udělat router. Čtvrtá část této letní školy se zaměří na virtualizaci. Ukážeme si nejznámější virtualizační nástroje Virtual Box, VMware Player a jak virtualizovat v linuxu a ve Windows (KVM a Hyper-V). Poslední část bude zaměřená na bezpečnost. Budeme konfigurovat firewall na linuxu a ve Windows a jak zabezpečovat klíčové služby pro vzdálenou správu (SSH+RDP). Podíváme se na možnosti šifrování dat v OS Windows a linux a ukážeme si další nástroje na ochranu dat.

Přihlášku naleznete na webových stránkách akce viz odkaz https://konference.vspj.cz/seminar/43.


Tvorba webové aplikace - HTML5, CSS3, PHP, MySQL, Bootstrap

Vyučující: PaedDr. František Smrčka, Ph.D.

Maximální kapacita: 20 účastníků

Termín konání: 20. -  23. srpna 2018, vždy od 8:30 do 12:30

Anotace: V tomto kurzu se naučíte základům skriptovacího jazyka PHP, práci s formuláři a databází MySQL. Vytvoříme si funkční jednoduchou webovou aplikaci se dvěma tabulkami, ve které se data budou na webu zobrazovat, přidávat, mazat a opravovat. Výstup dat naprogramujeme do PDF souboru. Aplikace bude zabezpečena pro různé role uživatelů.Kontrola formulářů na straně klienta bude vytvořena pomocí HTML5.Dále si ukážeme využití CSS3 a frameworku Bootstrap při tvorbě www stránek. Účastník kursu nemusí mít znalosti programování.

Přihlášku naleznete na webových stránkách katedry viz odkaz https://konference.vspj.cz/seminar/44.


Programování pro Android, aneb jak vytvořit vlastní mobilní android-aplikaci

Vyučující: Ing. Marek Musil

Maximální kapacita: 20 účastníků

Termín konání: 27. - 30. srpna 2018, vždy od 8:00 do 12:00

Anotace: Dnešní svět je plný mobilních technologií. Mobilní zařízení (mobilní telefony, smartphone, tablety) získala a stále získávají své uplatnění díky snadno dostupným aplikacím, kterých je na trhu celá řada. Mobilní aplikaci si můžeme vytvořit sami. Stačí se seznámit se základy vytváření takových aplikací, odborně řečeno seznámit se s programováním pro Android a naučit se základy programovacího jazyka Java.
Tento kurz je zaměřen na prezentaci principů vývoje mobilních aplikací pro platformu Android. Ukážeme si postupy tvorby aplikace a vytvoříme několik aplikací. Absolvováním získáte přehled o nástrojích používaných při vývoji aplikací. Na závěr budou představeny i wearables („chytrá zařízení“ používaná při sportu).

Požadavky na kurz: U účastníků kurzu se nepředpokládají žádné předběžné znalosti této problematiky.

Přihlášku naleznete na webových stránkách katedry viz odkaz https://konference.vspj.cz/seminar/45.


Přihlášení je třeba provést do 30. 6. 2018.

<a href="http://www.vspj.cz/soubory/download/id/6984" title="Logo projektu"></a>

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EU

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz